מטבעות זהב

מחיר מטבע זהב

יש ברשותך מטבעות זהב שאתה רוצה למכור? חברת כסף וזהב תרכוש אותו ממך .

יש לי מטבע זהב כמה הוא שווה?

ראשית יש להבין כי קיימים לא מעט סוגים של מטבעות זהב, השאלה מתחילה אם אנחנו מסתכלים על מטבע הזהב כמו פריט אספנות או כזהב רגיל?
כמובן שמחירו כפריט לאספנים יהיה גבוהה ממחיר משקל הזהב שבו . ממש כמו ציור או עבודת אומנות שאנו רואים שציור אחד נמכר במליונים אך היום קשה מאוד לאתר אספנים של מטבעות זהב
הזן הזה הולך ונכחד ורוב מטבעות הזהב הולכות להתכה או להשתלבות בתכשיט ,הערכת שווי למטבע זהב מבוצעת על ידי סיווגו של המטבע
לפניכם מספר סוגי מטבעות שמחירם נע בין ב250$ ועד ל5000$ תלוי בסוג המטבע ואיכות המטבע עולם דירוג המטבע הוא עולם רחב מאוד ויש ללמוד על כך מראש

קבל הצעת מחיר על מטבע הזהב שלך

אם אתה מעוניין לקבל הצעת מחיר על מטבעות הזהב שברשותך באפשרותך לשולח מייל עם תמונת המטבע משני צידו וצוות החברה יספר לך הערכת מחיר בחינם!
חברת כסף וזהב רוכשת מטבעות זהב בכל מצב וכל סוג , אנו מגיעים עד בית הלקוח ומבצעים הערכה בזמן אמת ומשלמים במזומן במקום עבור מטבעות הזהב שלכם
יש לכם שאלות ,מהססים ולא יודעים אם שווה למכור?  צרו קשר עכשיו עם חברת כסף וזהב ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה .

מטבעות זהב שימשו כצורה של מטבע ומאגר ערך במשך אלפי שנים. מתרבויות עתיקות ועד לתקופה המודרנית, מטבעות זהב היו מוערכים בזכות הערך הפנימי, המשמעות ההיסטורית והמשיכה האסתטית שלהם. במאמר זה, נעמיק בעולם של מטבעות זהב, נחקור את ההיסטוריה שלהם, סוגים, גורמי ערך, וכמה שיקולים לקנייה ומכירה של מטבעות זהב.

היסטוריה של מטבעות זהב

השימוש בזהב כצורה של מטבע מתוארך לתרבויות עתיקות. מטבעות הזהב הידועים הראשונים נטבעו בלידיה, אזור בטורקיה של ימינו, בסביבות שנת 600 לפני הספירה. מטבעות אלו היו עשויים מאלקטרום, סגסוגת טבעית של זהב וכסף, ושימשו למסחר ולמסחר. הרעיון של מטבעות זהב סטנדרטיים שהונפקו על ידי הממשלה כמטבע התפשט לאזורים אחרים, כמו יוון, פרס ורומא, במאות הבאות.

מטבעות זהב שימשו בסין גם בתקופת שושלת טאנג (618-907 לספירה) ושושלת סונג (960-1279 לספירה), שם נטבעו מטבעות זהב בעיצובים מורכבים ושימשו סמל של עושר וכוח. בהודו השתמשו במטבעות זהב הידועים בשם "מוחורים" בתקופת שלטונם של שושלות שונות, כמו אימפריית הגופטה, האימפריה המוגולית והראג' הבריטי.

במהלך ימי הביניים ותקופת הרנסנס באירופה, מטבעות זהב הוטבעו על ידי מלכים ושימשו כצורה של מטבע לסחר בינלאומי. מטבעות זהב ספרדיים, כמו ה"דאבלונים" וה"אסקודו", היו בשימוש נרחב בנתיבי סחר עולמיים, כולל ציי האוצרות הספרדיים המפורסמים שהובילו זהב וכסף מהעולם החדש לאירופה. גם מדינות אירופיות אחרות, כמו אנגליה, צרפת ואוסטריה, הטביעו מטבעות זהב למסחר ולמסחר.

במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, מטבעות זהב מילאו תפקיד משמעותי במערכות המוניטריות של מדינות רבות. תקן הזהב, שהיה מערכת מוניטרית שבה המטבע של מדינה הוצמד לכמות קבועה של זהב, אומץ באופן נרחב על ידי מדינות רבות בתקופה זו. מטבעות זהב הוטבעו כמטבע רשמי, ומשקלם וטהרתם הובטחו על ידי הממשלה. בארצות הברית, למשל, מטבעות זהב כמו הנשר הכפול (20$) ונשר (10$) הוטבעו כהילך חוקי והופצו במסחר.

עם הופעתן של מערכות מטבעות פיאט מודרניות ונטישת תקן הזהב על ידי מדינות רבות במאה ה-20, מטבעות זהב עברו בהדרגה משימוש כמטבע למוערך בעיקר בשל תכולת הטילים, המשמעות ההיסטורית והאיסוף שלהם. כיום, מטבעות זהב נאספים באופן נרחב על ידי נומיסמטיסטים, משקיעים ואלה שמעריכים את היופי וההיסטוריה של חפצי המתכת היקרים הללו.

סוגי מטבעות זהב

ישנם סוגים שונים של מטבעות זהב הזמינים בשוק, החל ממטבעות עתיקים בעלי משמעות היסטורית ועד מטבעות מטילי מודרניים שהוטבעו למטרות השקעה. להלן כמה מהסוגים העיקריים של מטבעות זהב:

מטבעות זהב עתיקים: אלו הם מטבעות זהב שהוטבעו על ידי תרבויות עתיקות ובעלי משמעות היסטורית ותרבותית. דוגמאות כוללות מטבעות זהב יווניים עתיקים, כמו מטבעות ה"סטטר" המפורסמים של אתונה ואלכסנדר מוקדון, ומטבעות זהב רומיים עתיקים, כמו מטבעות ה"אוראוס" של יוליוס קיסר ואוגוסטוס.

מטבעות זהב היסטוריים: אלו הם מטבעות זהב שהוטבעו במהלך תקופות היסטוריות או אירועים משמעותיים ובעלי ערך נומיסמטי. דוגמאות כוללות מטבעות זהב שהוטבעו במהלך הבהלה לזהב בקליפורניה במאה ה-19, מטבעות זהב שהוטבעו בתקופת תקן הזהב ומטבעות זהב שהוטבעו במהלך אירועים היסטוריים חשובים, כגון מלחמות או שינויים פוליטיים.

מטבעות זהב בוליון: אלו הם מטבעות זהב נחושה